ΔΙΑΚΡΙΣΗ σε διαγωνισμό Ρομποτικής

Το Σάββατο 2/4/2016 έγινε στην Αθήνα, στις εγκαταστάσεις της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις Αφίδνες Αττικής, ο τελικός του 1ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού εκπαιδευτικής Ρομποτικής για μαθητές Γυμνασίου, με θέμα «Ταξίδι στην Αρχαιότητα».

Το σχολείο μας συμμετείχε με μαθητές του σε 5 ομάδες.

Τα παιδιά έβγαλαν τον καλύτερο εαυτό τους στην διαγωνιστική διαδικασία, και παρόλες τις αντιξοότητες που αντιμετώπισαν και οι οποίες οφείλονταν στη μεγάλη καθυστέρηση των δοκιμών, κατάφεραν να διακριθούν σε μεγάλο βαθμό.

Με αποκορύφωμα την ομάδα Teamwork Mentality και προπονητή τον εκπαιδευτικό κ. Βοβό Ανέστη και διακριθέντες τους μαθητές: Γεώργιο Γεωργιάδη της Α τάξης και Στέλιο Παπαζαχαρίου που έλαβαν την 5η θέση σε σύνολο 65 ομάδων.

Πολλά συγχαρητήρια στους διακριθέντες και σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και συμμετοχή τους.

Καλή συνέχεια