Δράσεις του Σχολείου μας

Δράσεις Σχολικού έτους 2023-2024

Δράσεις Αγάπης και Αλληλεγγύης Χριστουγέννων

"Γενναιοδωρία δεν είναι να μου δίνεις αυτό που χρειάζομαι περισσότερο από εσένα, αλλά αυτό που εσύ χρειάζεσαι περισσότερο από εμένα"

Με αυτές τις αξίες, ως σχολείο, συνεργαστήκαμε και υλοποιήσαμε τρεις δράσεις για να δείξουμε το ενδιαφέρον μας για τον συνάνθρωπο. Με την αμέριστη υποστήριξη των γονέων τους, οι μαθητές και οι μαθήτριες μας δραστηριοποιήθηκαν διοργανώνοντας το φιλανθρωπικό παζάρι, στο οποίο συγκεντρώθηκε ένα πολύ σεβαστό ποσό που θα διατεθεί αναλόγως, με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων.

Επιπλέον, μαζέψαμε τρόφιμα τα οποία παραδώσαμε στο Φ.Σ. Κιβωτό της Αγάπης, αλλά και ένα δώρο για την καθαρίστρια του Σχολείου μας.

Κλείσαμε όμορφα το 2023 με τα παιδιά της Α' και της Β' τάξης να λένε τα κάλαντα στο γειτονικό Πειραματικό Γυμνάσιο και με τα παιδιά της Γ' τάξης στο ΓΕΛ Καστριτσίου.

Δράσεις Σχολικού έτους 2022-2023