ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΥΤΙ

Καστρίτσι, 05-10-2012

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες,

Από σήμερα 05-10-2012 εγκαινιάζεται μια καινούργια δραστηριότητα στο μάθημα της μουσικής, που αφορά σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας και στους καθηγητές μας. Είναι το μουσικό κουτί.

Κάθε εβδομάδα θα τρέχει μια μουσική ερώτηση και οι διαγωνιζόμενοι θα μπορούν να ρίχνουν τις απαντήσεις τους μέσα στο μουσικό κουτί. Οι απαντήσεις δεν χρειάζεται να είναι μονολεκτικές!!!!! Φυσικά, μην ξεχνάτε να γράφετε το ονοματεπώνυμό σας και το τμήμα σας. Στο τέλος της σχολικής χρονιάς θα βραβευτούν σε εκδήλωση οι διαγωνιζόμενοι που πήραν μέρος και έδωσαν τις περισσότερες σωστές και ολοκληρωμένες απαντήσεις.

Το μουσικό κουτί βρίσκεται στον όροφο, έξω από την αίθουσα μουσικής. Και μην ξεχνάτε ότι σε έναν διαγωνισμό, η συμμετοχή μετράει περισσότερο και από την ίδια τη νίκη!!!!!

Καλή επιτυχία σε όλους!!!!

Δημητρούκα Θεοδώρα ΠΕ16

Μουσικό κουίζ Νο1