Αγαπητοί γονείς και μαθητές/τριες,

Σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας και σας ευχόμαστε Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!
Η έναρξη της νέας χρονιάς θα γίνει τη Δευτέρα 11/9/2023, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :

Στις 9.15πμ. οι μαθητές/τριες θα συγκεντρωθούν στο προαύλιο και θα οριστούν τα τμήματα της Α΄ Γυμνασίου.

• Στις 9.30πμ. θα γίνει ο καθιερωμένος Αγιασμός και θα ακολουθήσουν το καλωσόρισμα και σχετικές ανακοινώσεις από τον Διευθυντή του Γυμνασίου κ. Αθανασόπουλο Δημήτριο.Κατόπιν,  θα διανεμηθούν τα βιβλία ανά τάξεις, οπότε απαραιτήτως οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα.
    Ειδικότερα, οι μαθητές της Α΄Γυμνασίου θα παραλάβουν μεγάλο αριθμό βιβλίων  (κάποια αφορούν και στις 3 τάξεις του Γυμνασίου) οπότε πιθανόν να χρειαστούν βοήθεια για τη μεταφορά τους.
    Παράλληλα,  θα ενημερωθούν για το πρόγραμμα της Τρίτης 12/9/23.
    Για το ημερήσιο πρόγραμμα οι μαθητές πρέπει να ενημερώνονται καθημερινά, από την Ιστοσελίδα του Γυμνασίου.
  • Σας ευχόμαστε και πάλι Καλή σχολική χρονιά!